czwartek, 24 marca 2016

Spokojnie - to tylko święta
Przedświąteczny czas to cała masa różnych emocji, wielu spraw i rzeczy, które absolutnie nie mogą czekać. Każda z nas chce, by wszystko zostało dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”, często nie bacząc na to, że doby nie można rozciągnąć a zmęczenia po prostu przechodzić. Początkowe założenia są najczęściej imponującymi wyzwaniami, mającymi finalnie tak zachwycić zaproszonych gości, że ci zobaczą w nas geniusz organizacji, kulinarnych smaków i powalającej prezencji. Ambicjonalnie podchodzimy do każdego zapisanego punktu, zapominając o sobie samej... Znacie to, drogie Panie? A jakże, każda z nas przynajmniej raz chciała zawojować święta.

Minimalizm kontra przepych


Polska gościnność zna jedno przysłowie, które już dawno powinno zostać zamknięte w czeluściach lamusa - „Zastaw się, a postaw się”. Efekt jest taki, że nasz stół ugina się od ciężaru dziesięciu różnych ciast, pięknych mazurków, okazałych bab i torcików; z kuchni unoszą się aromaty pieczeni na przynajmniej pięć sposobów, okna wydają się nie posiadać szyb – tak są wyszorowane; a podłogi lśnią, tworząc pałacowe lustro. Wszystko to zazwyczaj dzieło naszych kobiecych rąk i wszystko byłoby fantastycznie, gdyby nie to, że spośród wszystkich zaproszonych na Święta kobiet, tylko my wyglądamy jak – pożal się Boże – męczennica, czy współczesny Kopciuszek.

Chcąc uniknąć takich świąt, można postawić na skromność i minimalizm. To rozwiązanie całkiem racjonalne. Nie mniej jednak niekoniecznie trzeba rezygnować z wszystkiego. Ważne, by wiedzieć, co dla nas i naszych bliskich jest najistotniejsze. Innymi słowy, warto zrezygnować z nocnego porządkowania domu od dachu po fundamenty, godzinnego biegania po kolejnych sklepach i musztrowania wszystkich domowników do aktywnego szorowania dosłownie wszystkiego. W Świętach nie chodzi przecież o perfekcyjnie czysty dom i wymyślne potrawy – to czas dla nas i naszych najukochańszych.


Niedoskonały dom, piękna Ty – perfekcyjne ŚwiętaWspólne przygotowania są o wiele przyjemniejsze niż walka w pojedynkę. Nawet jeśli kuchnia po gotowaniu i pieczeniu będzie wyglądała mało atrakcyjnie pod względem wizualnym, to z pewnością osoby w niej przebywające będą po prostu szczęśliwe. Jeśli jesteśmy mamami, to gotowanie z naszymi pociechami powinno wręcz wpisać się w przedświąteczny rytuał. W ten właśnie sposób rodzą się najcudniejsze wspomnienia, zapachy dzieciństwa i świąt.


Spodziewając się gości, porzućmy wielkie sprzątanie – po ich wyjściu nie zauważymy większej różnicy. Jeśli jednak pokusimy się o przerzucenie mieszkania do tzw. podszewki, możemy się zdziwić, jak szybko ten katalogowy ład zmienił się w nieokiełzany nieład. Mówiąc wprost, ma być czysto, ale nie sterylnie.

Zajrzyjmy do szafy i bynajmniej nie po to, by znowu oddać się porządkom, ale po to, by wybrać dla siebie odpowiedni strój na ten wyjątkowy czas. Zazwyczaj zapominamy o tym i przypomnienie przychodzi w Wielką Sobotę, kiedy zamierzamy przygotować się do poświęcenia naszego wielkanocnego koszyczka. Jeśli nie mamy tego w zwyczaju i nie zajrzymy wcześniej do garderoby, możemy rozpocząć wielkanocne śniadanie niekoniecznie w tym, w czym chciałybyśmy się zaprezentować. Doskonałym wyborem będzie sukienka połączona z czółenkami, a także koszulowa bluzka ze spodniami.Idąc tym śladem, można wybrać się na szybkie i tajemne zakupy do ulubionego butiku. Wielkanoc zawsze następuje po zimie, a to oznacza, że nie jesteśmy w tym czasie zadowolone ze swojego pozimowego wyglądu – całkiem niesłusznie. Ubrania plus size, czy oversize są idealnymi sprzymierzeńcami, dzięki

którym będziemy wyglądały olśniewająco.

Radosny Wielkanocny CzasZamiast po raz kolejny udawać, że obchodzimy święta, stańmy się ich częścią. To czas naznaczony bliskością i ciepłymi uczuciami, okraszonymi radością. Święta są nami, a my nimi – choć to przewrotne, to bardzo głębokie i autentyczne.

Radosnych, pełnych bliskości i miłości Świąt Wielkanocnych dla każdej z naszych Pań i ich rodzin, oraz wesołego szukania zajączkowych słodkości razem z bliskimi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne typu sylwetek polskich kobiet w rozmiarze XL

Stare porzekadło głosi, że jesteś tym, co nosisz. A co, to nosisz, powinno być idealnie dopasowane do kształtu i typu Twojej sylwetki, t...