środa, 16 grudnia 2015

Moda dla puszystych pań - kontra tredy sezonu

moda dla puszystych pań
puszysta z klasą

Moda dla puszystych pań, czego właściwie od niej oczekujemy? Czy ma być kopią tego co pokazują projektanci na anorektycznych modelkach, czy powinnyśmy czuć się w niej dobrze, a może bez względu na to jak wyglądamy ma być odwzorowaniem odzieży w rozmiarze XS. Czy warto zatem podążać bezkrytycznie za modowymi nowościami i przymykać oko na pulchne oponki i szerokie biodra, czy też może warto zastanowić się w czym tak naprawdę wyglądamy dobrze.

Od lat toczy się dyskusja w gronie projektantów odzieży plus  size o tym, czy tworzyć fasony wyszczuplające i nie zawsze doceniane przez klientki, czy też może bez większego robić dokładne kopie tego co jest na topie, w których puszyste panie będą wyglądały na jeszcze bardziej puszyste, ale też będą miały poczcie, że wyglądają modnie.

Nasza modelka została ubrana przez sklep z wyszczuplającą odzieżą przy ul. Grochowskiej 168 w Warszawie

Dwie grupy kobiet - dwa spojrzenia na modę.


moda plus size
maskujące fasony
Kobiety z wyobraźnią lubiące się bawić modą są bardzo krytyczne wobec siebie i swojej figury, nigdy też nie zdecydują się założyć czegoś, w czym ich biodra, czy ramiona są zbyt szerokie, za wszelką cenę starają się wykreować talię dobierając odzież w taki sposób by wyglądać szczuplej i zgrabniej. Z pomocą przychodzą im sklepy z odzieżą dla puszystych, która jest tak skrojona by ujmować centymetrów w newralgicznych punkach sylwetki. Drugą grupą kobiet są panie, które za wszelką cenę chcą być modne, bezkrytycznie patrzą w lustro gdy mają na sobie ciuszek z sieciówki i zdają się nie widzieć jak on deformuje ich figurę, zupełnie zapominając iż my puszyste panie, mimo iż może kochamy nasze ciało, nie wyglądamy dobrze w każdym fasonie. Tes sam " owczy pęd " można zaobserwować u kobiet w mniejszych rozmiarach, które to zamiast szukać bluzek i sukienek uwydatniających mały biust podkreślają jego bark, lub wyszczuplają już karykaturalnie chudą figurę pretendując do wizerunku wieszaka. Czy naprawdę chęć bycia modną powoduje, że wyrastają nam klapki na oczach, że tracimy poczucie smaku
 i zdrowy rozsądek?

Dla chcącego nie ma nic trudnego

wyszczuplająca sukienka
wyszczuplająca sukienka

Odzież w sklepach dla puszystych pań, otwiera przed nami szereg nowych możliwości, specjalnie skrojone fasony, desenie dobrane tak by wyszczuplały i długości wysmuklające sylwetkę sprawiają, że nawet nosząc rozmiar powyżej  XL możemy wyglądać zgrabnie i proporcjonalnie. Jedyną czynnością, która pochłania dużo czasu jest dopasowanie fasonów do sylwetki, jednak dzięki fachowej wiedzy ekspedientek w sklepach z odzieżą plus size bez problemu odnajdziemy ubrania, w których będziemy wyglądać na szczuplej i bardziej kobieco.

Trendy modowe na co dzień


Trendy modowe pokazywane na wybiegach są najczęściej przerysowane, pokazane dosyć jaskrawe by zapadły w pamięci i stworzyły coś w rodzaju arcydzieła. W życiu codziennym nie zakładamy przecież kapelusza zrobionego w całości z naturalnych owoców, ani sukienki ze świeżo zerwanych kwiatów. Możemy natomiast pozwolić sobie na owocowy, lub kwiatowy akcent na  sukience, bluzce, lub w postaci biżuterii. W taki też sposób kreatorzy mody dla puszystych pań tworzą najnowsze kolekcje, kierują się dyktowaną na dany sezon kolorystyką i trendami, natomiast same kroje tworzą w taki sposób by ich przyszłe właścicielki wyglądały nie tylko modnie ale i zgrabnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....