środa, 2 grudnia 2015

Jak odnaleźć swój styl - czyli porady jak budować swój wizerunek

Wiele z nas przez lata poszukuje własnego stylu zastanawiając się czy można pogodzić modę z indywidualizmem, są też takie panie, które z góry zakładają, że same nie są 

w stanie stworzyć żadnej ciekawej kreacji i ograniczają się do zakupu ubrań  z całego manekina stając się kopią witryny sklepowej. Na szczęście coraz więcej kobiet lubi się bawić modą i szuka własnej ścieżki. Jak właściwie wykreować samą siebie i pozostać

 w zgodzie z własnymi upodobaniami, gustem i modą ?

 Nasza modelka została ubrana przez sklep z odzieżą dla puszystych w Warszawie przy ul. grochowskiej 168.
Moda na indywidualizm


odzież dla puszystych pań
wyszczuplający żakiet
Chyba każda z nas pamięta czasy kiedy sklepy świeciły pustkami, a zdobycie ciekawego ubrania graniczyło z cudem, wówczas większość kobiet ubierała się podobnie, nie mając wyboru i szansy na bycie indywidualną. Z pomocą przychodziły z butiki i krawcowe, które wówczas przeżywały prawdziwe oblężenie. Nasze mamy i babcie nosiły to, co akurat pojawiło się w sklepach, lub musiały przerabiać dostępne masowo pozycje. Obecnie wybór jest tak duży, iż czasem nie wiadomo na czym zawiesić oko, co powoduje bark zdecydowania i niepewność wielu z nas. Kolejnym problemem, z którym często się  borykamy  to mankamenty figury nie pozwalające nam czuć się dobrze w modnych ubraniach, brak naszego rozmiaru, lub brak pewności siebie, który jest największym wrogiem kobiety. Od jakiegoś czasu stworzenie własnego stylu powinno być znacznie łatwiejsze, gdyż gwiazdy ekranu i wielcy projektanci kreują modę na indywidualizm. Pewnie często zastanawiajcie się jak być indywidualną w czasach masowej produkcji, szybko zmieniających się trendów i propagowania produktów z sieciówek.

Zanim odnajdziesz swój styl 

 
odzież duże rozmiary
stylizacja dla puszystych pań

sukienka dla pusystych pań
odzież xxl
 Zanim odnajdziesz własny styl najpierw odpowiedz na zamieszczone poniżej pytania, które pomogą Ci w tych poszukiwaniach.
- Jaka naprawdę jesteś ?
 skromna uwodzicielska, słodka, z pazurem, ciepła
i kobieca, dziewczęca 
 Jaka chciałabym być ?
 podobnie wymieńcie wszystkie typy osobowości, oczywiście wybrany styl nie może w znacznym stopniu różnić się od typu Waszej osobowości, ponieważ nie będziecie się  w  czuć w takiej stylizacji jak w wymarzonym ubraniu, a raczej jak w przebraniu.
- Jaką mam figurę ?
  szczupła, krągła, puszysta, wysoka, niska itp.
- Jaki chcę osiągnąć efekt?
 Jeśli jesteś za niska postaraj się dobrać do wybranego przez Ciebie stylu odzież, dzięki której będziesz wyglądać na wyższą, lub szczuplejszą w przypadku puszystych pań. 

Jak nie wpaść w modową pułapkę ?


Podążając za modą należy uważać by nie wpaść w modową pułapkę, czyli nie wyglądać komicznie, lub karykaturalnie. Aby tak się nie stało najpierw należy wybrać swój styl, taki który będzie pasował do osobowości, następnie dopasować fasony, dzięki którym skorygujemy mankamenty figury, a potem dobrać kolory i dodatki  dyktowane przez kreatorów mody. W ten sposób stworzymy własny styl zgodny z osobowością, gustem i pasujący do naszej figury. Jeśli barwy dyktowane przez projektantów mody na dany sezon sprawiają, że Wasza cera wygląda w nich blado, szaro, lub czujecie się w nich  nieatrakcyjnie, nie musicie nosić ich w postaci ubrań, wystarczy że zaakcentujecie je jednym aczkolwiek mocnym akcentem, torebką, butami, broszką czy oczkiem w pierścionku. Pamiętajcie moda jest po to by się nią bawić, a nie torturować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....