sobota, 26 września 2015

Kobieta nowoczesna - jaka właściwie jest?

plus size
nowoczesna kobieta

Nasze babcie i prababcie miały jasno postawiony cel, od najmłodszych lat były przygotowywane do roli żony i matki. W tamtych czasach jedyne czego społeczeństwo od nich oczekiwało to wczesnego zamążpójścia, urodzenia gromadki dzieci i pielęgnowania rodzinnego ogniska. Pewnie niektóre z tamtejszych kobiet czasem nieśmiało marzyły jak to by było być niezależną  kobietą czynu, która realizuje swoje marzenia i jest kimś więcej aniżeli matką i żoną. Te, które w ówczesnych czasach zadbały o swoją edukację i realizowały się zawodowo najczęściej nie zakładały rodziny.

 

  Prezentowana odzież jest dostępna w sklepie internetowym http://moda-puszysta.pl/, oraz w warszawie na ul. Grochowskiej 168.

 

 

Czy współczesnym kobietom jest lżej?


modne duże rozmiary
nowoczesna kobieta

Dzisiaj żadna z nas nie musi przekonywać rodziców by wysłali ją na studia, bo jest to raczej naturalna kolej rzeczy. Zanim zaczniemy poszukiwać życiowego partnera najczęściej jesteśmy już wykształcone i właśnie rozpoczynamy swoją drogę zawodową, wciąż podnosi się statystyczny wiek kobiety wychodzącej za mąż i rodzącej dzieci. Dzieje się tak dlatego, że nauczone doświadczeniami naszych zaganianych i wiecznie zmęczonych mam świadomie opóźniamy moment założenia rodziny. Obecnie mało który mężczyzna żąda od kobiety by zrezygnowała ze swoich marzeń na rzecz bycia żoną. Można by więc wywnioskować, że współczesnym kobietom jest lżej, jednak nic bardziej mylnego. Na przełomie lat owszem nasza rola w społeczeństwie się zmieniła, jednak panowie nie bardzo chcą się poddać procesowi ewolucji społecznej i kurczowo trzymają się tego że są głową rodziny, zarabiają i nie starcza im ani czasu ani siły na przejęcie części obowiązków domowych. Oczywiście Ci sami zmęczeni mężczyźnie są pełni energii kiedy w telewizji jest mecz, lub mają wyjście z kolegami.

Jak zatem funkcjonuje współczesna kobieta?

odzież duże rozmiary
nowoczesna kobieta

Jest dobrze zorganizowana, do południa jest idealnym pracownikiem, po powrocie do domu kochająca mamą i perfekcyjną panią domu. Jest oczywiście zadbana, ponieważ nie może sobie odpuścić żadna z nas wizyty u kosmetyczni czy manikiurzystki w czasach propagowania młodości i walki ze wszystkimi oznakami upływającego czasu. Stara się być atrakcyjna dla swojego partnera, spełniać oczekiwania przełożonych i zachcianki dzieci.

Jak widzą mężczyźni współczesną kobietę?

kobieta
narzędzia nowoczesnej kobiety

Powinna być piękna, zgrabna, dobrze ubrana, kochająca, wyrozumiała, troskliwa, ambitna, realizować się zawodowo, nieźle zarabiać,  musi być dobrą matką, kochanką, kucharką i sprzątaczką. Czy nie za wiele ról pozwoliłyśmy na siebie zrzucić? Pewnie każda z Was czytając ostatnie dwa zdania zastanawia się jak to możliwe, że ja naprawdę to wszytko robię i starcza mi dnia?. Dlatego moje drogie polecam Wam odrobinę zdrowego rozsądku i rozdzielenie części obowiązków po wszystkich domownikach,  a wówczas nowoczesna kobieta znajdzie czas dla siebie np. na spokojne zakupy, relaksującą kąpiel czy obejrzenie ulubionego serialu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....