niedziela, 23 sierpnia 2015

Mowa ciała, czy wiecie jak wiele od niej zależy ?


sukeinka dla puszystych pań
mowa ciała

Mowa ciała mówi o nas więcej niż sami chcemy pokazać światu. Są oczywiście gesty, które choć każdy człowiek wykonuje podświadomie to nie potrafimy ich odczytać u innych, są też takie, które z góry skazują nas na porażkę bądź prowadzą prostą drogą do sukcesu.

Najwięcej i najszybciej można wyczytać z naszej sylwetki, sposobu w jaki stoimy, siedzimy lub chodzimy. Naszemu rozmówcy wystarczy tylko kilka sekund by przypiąć nam etykietkę, 

z którą próżno potem walczyć, gdyż jego mózg już przy pierwszym spojrzeniu "szufladkuje nas"

Sukienka, w którą została ubrana nasza modelka jest dostępna w sklepie z odzieżą XXL w Warszawie przy ul. Grochowskiej 168. Zapraszamy

 

 

Jak nas postrzegają inni?

sukienka dla puszystych pań
bark pewności siebie

 

Jak już na wstępie wspomniałam nieświadomie przekazujemy światu informacje o swojej osobowości, stanie psychicznym i temperamencie. Większość z nas ma jakieś kompleksy, które  czasem znikają bądź jak w przypadku wielu kobiet narastają wraz z wiekiem. Statystyki pokazują, że  największym błędem kobiet jest przygarbiona sylwetka, czyli postawa na "sierotkę Marysię". W większości przypadków nie jest ona wynikiem niezaradności życiowej, chwilowych problemów, a ma być jedynie kamuflażem :
- zbyt dużego biustu
- zbyt małego biustu
- wysokiego wzrostu
- odstającego brzucha

 

 

A jak odbierają nas inni?

 

Jeśli przygarbimy się tylko na chwilę i towarzyszy nam uśmiech będziemy postrzegane jako trochę nieśmiałe, wszystkie inne miny do takiej postawy nie świadczą już o nas tak dobrze. Najczęściej zostaniemy uznane za:
- niepewne siebie
sukienka dla puszystych pań
kobieca i pewna siebie
- zakompleksione
- zamknięte w sobie
- nie potrzebujące towarzystwa
- niezaradne 


 Uśmiechnięta i wyprostowana postawa

 

Jeśli jesteś uśmiechnięta, wyprostowana i dumnie wypinasz piersi do przodu będziesz postrzegana jako piękna, pewna siebie i znająca swoją wartość. A jeśli dodatkowo weźmiesz ręce pod boki jak nasza modelka, oznajmisz wszystkim tym gestem, że jesteś odważna i świat należy do ciebie, jeśli opromienisz  szczerym uśmiechem swoją twarz stojąc w ten sposób, masz dużą szansę na przejęcie w dyskretny sposób kontroli nad swoim rozmówcą i sytuacją, w której akurat się znajdujesz.

Jeśli do takiego ułożenia rąk zrobisz srogą minę możesz przestraszyć otaczające Cię osoby, odbiorą to jako sygnał, że to Ty jesteś panią sytuacji i zamierzasz ich skarcić, bądź wprowadzić zmiany dogodne głównie dla Ciebie.

 

Miła i troskliwa 

 

sukienka dla puszystych pań
delikatna
Postawa, ze zdjęcia obok świadczy o łagodnym podejściu do życia, troskliwości, ale też daje sygnał rozmówcy, że łatwo Cię zranić, gdyż nie jesteś typem lwicy, która za wszelką cenę będzie bronić swojego zdania.

Jeśli wykonasz ten gest bez uśmiechu to zupełnie inna sprawa, ale uważaj nie stosuj go w rozmowach z przełożonymi, oznacza że tylko Ty masz rację i za chwilę ich o tym przekonasz.

W relacjach z mężczyznami taka postawa też nie wróży nic dobrego, ponieważ oni wolą Cię widzieć jako słodką kobietkę, a nie nauczycielkę, która daje wykład o dobrym zachowaniu.

 

 

 

Dusza towarzystwa  

sukienka dla puszystych pań
wesoła

Nie wiele z nas zdobędzie się na taką postawę, nawet podczas wygłupów na rodzinnej imprezie, czy spotkaniu z przyjaciółmi. Osoba, która przybiera taką pozę pokazuje, że kocha świat i lubi się dobrze bawić, że ma dystans do samej siebie,uwielbia żartować i można z nią przysłowiowe konie kraść.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....