czwartek, 6 sierpnia 2015

Oliwa z oliwek najstarszy eliksir młodości.

oliwa z oliwek
eliksir młodości

Oliwa z oliwek od wieków w krajach śródziemnomorskich jest uważana za eliksir młodości,  w Polsce oliwki i wytwarzana z nich oliwa jest głównie traktowana jako produkt żywnościowy. Tymczasem kobiety zamieszkujące cieplejsze regiony świata z pokolenia na pokolenie przekazują sobie przepisy na domowe kosmetyki na bazie owoców drzewa oliwnego.






Oliwa z oliwek  w kuchni

 

naturalne kosmetyki
sałatka z oliwą
 Jest doskonałym dodatkiem do sałatek, makaronów i warzyw, wszyscy cenimy ją za wyjątkowy smak i aromat oraz znacznie mniejszą kaloryczność niż w przypadku innych roślinnych olei. Jednak jej zdecydowaną zaletą jest duża zawartość polifenoli mających silne działanie antyoksydacyjne, czyli oczyszczające organizm z toksyn, ponadto codzienne spożywanie oliwy z oliwek zapobiega powstawaniu zmarszczek i wysuszeniu skóry. Panie pochodzące z Włoch i Hiszpanii twierdzą, że swoje optymistyczne nastawienie do świata zawdzięczają właśnie codziennej dawce oliwy.

Oliwa z Oliwek w kosmetyce 


Na wysuszoną słońcem skórę

 

sucha skóra
sucha skóra
Oliwa z oliwek potrafi zdziałać cuda w przypadku skóry suchej, odwodnionej, bądź przesuszonej nadmierną ekspozycją na słońce. W krajach śródziemnomorskich kobiety profilaktycznie raz w tygodniu dodają do kąpieli kilka kropli oliwy z oliwek, która zapewnia odpowiednie nawilżenie całego ciała,  doskonale wchłania się w skórę, dzięki czemu skóra staje się delikatna i nawilżona.

Maseczka z oliwy z oliwek na suchą i wrażliwą cerę 

- 2 łyżki jogurtu naturalnego
- 2 łyżeczki oliwy z oliwek
- 2 krople cytryny
Wszystko należy dokładnie wymieszać i nałożyć na twarz, po upływie 20 min maseczkę zmywamy, cera powinna być promienna i nawilżona, a podrażnienia złagodzone. Maseczkę można powtarzać co 2-3 dni.

 

Na suche i zniszczone włosy

 

na suche włosy
zniszczone włosy
Odżywka z oliwy z oliwek na
zniszczone włosy jest jednym z najszybciej działających kosmetyków, już po pierwszym zastosowaniu włosy są wyraźnie nawilżone i łatwiej się rozczesują. W upalne dni, lub po urlopie w ciepłych krajach warto jest położyć taką maseczkę, gdyż przesuszone słońcem włosy są łamliwe i podatne na rozdwajanie.
Odżywka z oliwy z oliwek:
- 2 łyżki oliwy
- sok z 1/2 cytry należy wymieszać i wcierać we włosy od nasady, aż po końce. Mieszankę pozostawiamy  na około 20 min, następnie należy spłukać ją ciepła wodą. zabieg najlepiej jest powtarzać co 3-4 dni prze trzy tygodnie.


Na kruche i łamiące się paznokcie


odżywka do paznokci
kruche paznokcie
Oliwa z oliwek jest również ratunkiem dla kruchych i łamiących się paznokci, a także zadzierających się skórek.
Odżywka do paznokci i skórek
- 4 łyżki oliwy z oliwek
- sok z 1/2 cytryny
Oliwę podgrzewamy, ale nie za mocno, gdyż w wysokich temperaturach traci swoje właściwości odżywcze, następnie mieszamy z sokiem z cytryny. W tak przygotowanej mieszance moczymy ręce, po 10 min wyjmujemy dłonie nie myjąc ich nakładamy foliowe rękawice, po około 10 min ręce można umyć.
Jak widzicie zastosowanie oliwy z oliwek w kosmetyce jest bardzo szerokie, ponadto wszystkie specyfiki można wykonać w domu z niemalże tych samych produktów. Zachęcam do wypróbowania śródziemnomorskiego eliksiru młodości, który przyniesie ulgę wysuszonej słońce skórze, włosom i paznokciom, a może nawet pozytywnie wpłynie na Wasz nastrój.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....