sobota, 20 października 2018

W jaki sposób wymodelować biust stanikiem z sieciówki?
Biust to atrybut każdej kobiety. Jego wygląd zależy od wielu czynników. Uwarunkowań dziedzicznych, masy ciała oraz pielęgnacji. Dużą rolę w odpowiedniej prezentacji biustu ma dobrze dobrany stanik. Na rynku znajduje się wiele modeli. Można wybrać biustonosze z renomowanych sklepów brafiterskich, ale również z powodzeniem uda się dobrać coś z popularnych sieciówek. Wystarczy tylko dobrze poszukać.


Jak przygotować się do mierzenia obwodu piersi?Wierzcie lub nie, ale przynajmniej 80% kobiet nosi nieodpowiedni rozmiar biustonosza! Większość pań, nosi biustonosz za duży na plecach i za mały w miseczkach. Chociaż rozmiary mogą się nieznacznie różnić, w zależności od marki, wszystkie są zgodne z podstawowym systemem – tak zwaną tabelaryczną, standardową rozmiarówką, którą można wykorzystać do pomiaru swojego biustu, w zaciszu własnego domu. Do mierzenia należy się odpowiednio przygotować. Załóż wygodny, dopasowany, nie wypełniony żadnymi wkładkami (typu push up) biustonosz. Wybierz taki rodzaj bielizny, w którym czujesz się najbardziej komfortowo - powinien przylegać, ale nie opinać skóry. Twoje sutki powinny znajdować się w połowie wysokości między łokciem a ramieniem. Jeśli są one położone nieco wyżej lub poniżej, to należy zmniejszyć długość ramiączek, posługując się szlufką do ich regulacji. Rozmiar miseczki Możesz również mierzyć również bez biustonosza, ale może to być nieco trudniejsze, lub też zafałszowywać realny wynik.

Co jest Ci potrzebne, aby ustalić rozmiar Twojej miseczki?

Aby ustalić rozmiar stanika, najpierw należy zmierzyć obwód wokół klatki piersiowej tuż poniżej zakończenia piersi. Warto upewnić się, taśma pomiarowa jest dopasowana, ale nie jest zbyt ciasna. Ten pomiar jest obwodem klatki piersiowej (popularnie zwanym rozmiarem pod biustem). W dalszej kolejności należy zmierzyć obwód w najszerszej części naszego biustu. I w tym wypadku, taśma powinna być luźna. Otrzymana wartość jest pomiarem w biuście. Wszystkie, otrzymane wartości należy zapisać na kartce papieru. Pomiar możne powtórzyć, aby upewnić się, czy jest on poprawny. Ponadto, w czasie mierzenia należy stać prosto i nieruchomo. W razie kłopotów, warto zaangażować do pomocy drugą osobę. Teraz przystępujemy do obliczania wielkości miseczki. Oba otrzymane wyniki odejmujemy od siebie. Otrzymane wyniki, porównujemy z poniższą tabelą.


Wartość w cm
10 cm
12½ cm
15 cm
17½ cm
20 cm
22½ cm
Rozmiar miseczki
A
B
C
D
E
F


Gładki stanik z sieciówki- idealny na każda okazję?

Zastanów się nad rolą, jaką będzie spełniać biustonosz, który masz zamiar zakupić. Czy to będzie to, stanik do noszenia pod gładkimi ubraniami koszulką czy bardziej ekstrawagancką wersja, z ozdobami, jetami, koronkami i fiszbinami? Czy często nosisz sukienki z głębokim dekoltem, to ten aspekt, również powinnaś wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydujesz się na półusztywniany, zupełnie gładki stanik, to bez problemu możesz go zakładać pod dowolnie wybraną sukienkę, T -shirt lub inne, dopasowane do ciała ubrania. Jego gładka forma gwarantuje, iż będzie on prawie niewidoczny. Posiadaczki obfitych biustów i dużej miseczki, powinny wybrać stanik z szerokimi ramiączkami, i usztywnianym dołem. Dobrze wyprofilowane ramiączka utrzymają biust we właściwym miejscu, zaś usztywniany dół, rewelacyjnie zapobiegnie opadaniu piersi.
Odpowiednio usytuowane zapięcie z tyłu

Upewnij się, że zapięcie biustonosza jest wygodne, tj. nie wrzyna się w plecy oraz jest położone stosunkowo nisko.  Zapięcie musi znajdować się w centralnym miejscu naszych pleców. Nie powinno ono znajdować się zbyt nisko, tj., w okolicach lędźwi, ani też zbyt wysoko- na górnej części pleców. Pasek stanika ma znajdować się w połowie długości pleców. Jeśli czujesz, że Twoje zapicie jest zbyt luźne, to należy je zmniejszyć, jeśli zaś wrzyna się w ciało, oznacza to, że stanik jest źle dobrany i ma zbyt mały obwód pod biustem. Najlepiej wybierać zapięcie 3 lub nawet 4 - stopniowe. Pozwala to, na optymalną regulację. W sieciówkach nie warto wybierać staników z bardzo cienkim lub małym zapięciem, które ma tendencję do szybkiego odpruwania się i pękania. Ponadto, warto ustalić, z jakiego metalu jest ono wykonane, odrzucamy te, z dodatkiem alergicznego niklu. Plastikowe, może natomiast, bardzo szybko ulegać odkształceniu, dlatego, w przypadku tego typu zapięcia, należy być bardzo ostrożnym przy zakupie.

Oceń wygląd miseczki

Sprawdź, czy brzegi idealnie płasko przylegają do klatki piersiowej. Jeśli są one pomarszczone spiczaste, wyraźnie odstają, tworząc lukę, to oznacza, że potrzebujesz mniejszego rozmiaru. Jeśli pierś wylewa się z miseczki lub jest w nią, wręcz wepchnięta na siłę, to oznacza, że należy od razu zmienić rozmiar stanika, na znacznie większy. Warto dokładnie przyglądać się miseczkom niektórych staników z sieciówek. Należy zawsze mierzyć tego typu bieliznę. Bywa, iż miseczki są źle uszyte i sprawiają, że pierś przypomina stożek, rozpostarty beret. Zdarza się, też, że miseczka jest tak skonstruowana i uszyta, że nieestetycznie eksponuje każdą wypukłość, a szczególnie już sutki. Idealna miseczka to taka, która naśladuje naturalny kształt piersi – łzę.W sieciówkach można zaopatrzyć się w dobry stanik. Jednakże poszukiwania tego typu bielizny, muszą opierać się na posiadaniu wiedzy na temat wymiarów swojego biustu oraz mierzeniu każdego, wybranego przez nas modelu. Pamiętajmy o żelaznych zasadach. W wybranym przez nas staniku, nic nie może odstawać ani wrzynać się w ciało, a pierś ma się prezentować w taki sposób, aby nie była zbytnio spłaszczona, ani też nadmiernie odstająca. W kwestii koloru czy ozdób, jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moda na elektryczne rowery

Moda na rowery elektryczne pojawiała się stosunkowo niedawno. Jednak trend ten, szybko podbił serca wielu ludzi. Dzisiaj na całym świecie ...