niedziela, 8 listopada 2015

Zakupy - terapia dla każdej z nas

 

Nie istnieje chyba  taka osoba, która czasem nie miałaby wrażenia, iż cały świat jest przeciwko niej. Oczywiście powodów takiego stanu ducha może być bardzo wiele, od zupełnie błahych po naprawdę poważnie. Jednym z nas   w trudnych chwilach pomaga długa,  szczera rozmowa z przyjaciółką, wizyta u fryzjera, lub tygodniowy urlop pod kocem w towarzystwie niezdrowych fast foodów i starych filmów o miłości. Są również takie kobiety, które nie wyobrażają sobie powrotu  do formy bez terapeutycznej mocy zakupów. Oczywiście cześć z Was powie, że wszystko zależy od tego co nas doprowadziło do tak złego samopoczucia, bo jeśli problemy finansowe planowanie kolejnych wydatków nie jest najlepszym pomysłem.


Odzież ze zdjęć pochodzi, ze sklepu dla puszystych pań  ul. Grochowska 168 Warszawa 
http://moda-puszysta.pl/Czy zakupy naprawdę poprawiają nastrój?Żakiet dla puszystych pań
Czarny, wyszczuplający żakiet w rozm. 46,48,50Terapeutyczna moc zakupów jest traktowana z przymrużeniem oka prze wiele osób, tym czasem kobiety robią  zakupy bardzo często, lecz niezwykle rzadko z myślą o sobie, kupujemy produkty spożywcze, ubrania i buty dla dzieci i mężów, chemię do domu, a jeśli już wybieramy się do sklepu z kosmetykami to najczęściej w chwili gdy skończy się nasz ulubiony krem, a nie dla kaprysu, czy zabicia czasu. Dlatego kiedy mamy wrażenie, że cały świat wali nam się na głowę, warto wybrać się na zakupy, zachować oczywiście rozsądek, ale też obudzić w sobie choć odrobinę zdrowego egoizmu, który nie jest niczym złym i powinien być traktowany jako sztuka przetrwania w trudnej sytuacji.

Psychologia a zakupy


Psychologowie choć potwierdzają terapeutyczną moc zakupów przestrzegają, że kilka nowych bluzek czy sukienek, nie rozwiąże naszych problemów, a jedynie zrekompensuje utratę bliskiej osoby, ulubionego samochodu, czy pracy i to na krotką chwilę. Dlatego bardzo łatwo wpaść w pułapkę zakupoholizmu, który jest zacznie większym problemem, niż kilkudniowe załamanie nastroju. Jak w każdym przypadku tak i w tym zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku pomoże nam przetrwać trudne chwile fundując sobie coś, o czym dawno marzyłyśmy, ale zawsze były ważniejsze wydatki. Pamiętajmy by nie przekroczyć granicy,
o zbliżaniu się do której może ostrzec kupowanie dla samego faktu nabycia czegoś nowego,
 co nie jest nam potrzebne i pewnie nigdy nie będzie. Takie zachowanie powinno być ostrzeżeniem.


Co najczęściej kupujemy na poprawę nastroju?


odzież duże rozmiary
biała tunika w rozm. xxxl
Odzież w tym wypadku każda jej część poczynając od bielizny poprawia nastrój, najważniejsze jest by nie kupować kolejnej praktycznej pary spodni do sprzątania, czy wygodnych butów na pobliskie targowisko. Jeśli chcemy by zakupowa terapia naprawdę zadziała najlepiej jest zafundować sobie coś pięknego, seksownego, coś w czym będziemy czuć się jak księżniczki które mają u stóp cały świat.
Buty- jeśli kochacie obuwie pewnie poprawią Wam nastrój jak nic innego, nie wybierajcie sportowych modeli, czy praktycznych tenisówek,  a super seksowne szpilki.
Torebka - chyba nie ma takiej kobiety, która nie posiadałaby przynajmniej kilku torebek, które kocha jak członków rodziny, dlatego zakup nowej jest doskonałym pomyłem, podobno im więcej kieszonek i schowków wewnątrz, tym bardziej jesteśmy dumne z naszej zdobyczy.
- biżuteria to niekwestionowany lider zakupowej terapii, przecież w każdej z nas drzemie mała księżniczka, które kocha świecidełka i błyskotki, dlatego nawet niewielkie kolczyki, czy wisiorek pomogą nam odzyskać pewność siebie i dobry humor.
-Kosmetyki działają  również tak działają,  jednak nie te do pielęgnacji, a raczej te którymi możemy się pochwalić światu,
czyli luksusowe perfumy, czy cienie do powiek
 w najmodniejszych kolorach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....