niedziela, 28 czerwca 2015

Wyszczuplająca moda dla puszystych pań


żakiet_xxl

Do niedawna znalezienie modnych, ciekawych i wyszczuplających ubrań dla puszystych graniczyło z cudem, moda dla ikselek ograniczała się do workowatych bezkształtnych fasonów, w których każda z nas wyglądała dokładnie tak samo.

Na szczęście sytuacja ta powoli się zmienia. Po części dzięki temu, że ikselki mają coraz większe wymagania modowe, chcą wyglądać ładnie modnie 

i sexy.  A po części dzięki projektantom mody, którzy coraz częściej tworzą oszałamiające stroje dla puszystych pań.  I chwała im za to !!!

Najnowsze stylizacje...... 

Stylizacja dla puszystych ze spodniami

 

Na temat spodni dla pań o krągłych kształtach i najlepszych fasonach pisałam w poprzednich postach, w których znajdziecie porady jak za ich pomocą modelować figurę.
Do stylizacji ze zdjęcia dopasowałam spodnie o podwyższonym stanie, które spłaszczają
i utrzymują brzuszek na miejscu. Kolor khaki nie jest obowiązkowy, nie odejmuje kilogramów, po prostu bardzo go lubię i nieźle komponuje się z innymi barwami. Bluzka wykończona na okrągło sprawia, że znienawidzone oponki stają się mniej widoczne, a brzuch płaski. W tym wypadku kolor również nie ma dużego znaczenia, jeśli więc lubicie żywe barwy nic nie stoi na przeszkodzie, by skomponować taki strój w letnich palecie koloró. Najważniejszy w tej stylizacji jest żakiet w uniwersalnym fasonie pasującym do każdej stylizacji. Ponadto zostały w nim zastosowane pewne sztuki:
- rękaw 3/4, który wizualnie wyszczupla, ponieważ talia w porównaniu do dolnej części rękawów wydaje się znacznie smuklejsza. Gdyby rękawy były długie zostałaby uzyskany kształt prostokątnej bryły, a tego nie chcemy. Ten trik jest również wskazany dla szczupłych pań nie posiadających wcięcia w talii.
- brak guzika
- kieszenie z klapkami
- odpowiednia długość żakietu

Jak dopasować długość bluzki do żakietu 

 

Bluzka krótsza od żakietu jest bardzo sprytnym trikiem wyszczuplającym,  jeśli top, koszula, lub bluzka miałaby tą samą długość co żakiet utworzyłaby się linia prosta pokazująca jak szeroka jest talia i biodra. Za pomocą różnych długości obu warstw najtrudniejsze miejsce ( talia, biodra) u każdej puszystej pani  zostały podzielone na trzy części, zaś sama linia talii i bioder na tyle zakłócona, że trudno stwierdzić jej rozmiar.

Kieszenie z klapkami

 

Kieszenie z odstającymi klapkami również nie są jedynie elementem estetycznym, mają bardzo poważne zadanie, przyciągają uwagę w miejsce wcięcia żakietu tworząc talię nieco wyżej, czyli tam gdzie każda ikselka jest szczuplejsza. Takie klapki na kieszeniach na odpowiedniej wysokości z typowego jabłka zrobią klepsydrę.

Brak guzików


Guziki są okrągłe i umieszczone w jednej linii, wyznaczają pewnego rodzaju granicę, za pomocą ich obserwacji na ubraniu szybko można zobaczyć czy jest ono za małe, za duże, czy odpowiednie. Głównym celem stylizacji z omawianą kurtką jest zatarcie wszelkich granic, stworzenie smukłej, lekkiej sylwetki, na której ubranie swobodnie leży, a guziki by nam w tym nie pomogły.
żakiet w prezentowanym fasonie idealnie będzie wyglądał i wyszczuplał jeśli zamiast rzędu guzików będzie jeden duży obojętnych rozmiarów.

Suwak ?

 

Suwak jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla omawianego żakietu, ponieważ tworzy pionową linię, może delikatnie falować i dodatkowo zdobić ubranie.

Stylizacja ze spódnicą

 

moda_dla_puszyystych 
Bluzka w nieregularne mazaje, poniżej linii bioder z płytkim dekoltem       i zakrytymi ramionami sprawia, że sylwetka wydaje się szczuplejsza i wydłużona. Do tego spódnica o długości do połowy kolona, która wydłuża nogi, w delikatnie zwężanym fasonie ku dołowi, oraz buty z zaokrąglonymi czubkami na średniej wysokości obcasie.
Taka stylizacja choć wydaje się bardzo prosta sprawia, że wyglądamy  na pewne siebie i pozbawione kompleksów, jeśli dodamy omawiany wyżej żakiet będzie to stylizacja idealna do pracy.

W obu stylizacjach prezentowany żakiet możemy zastąpić żakietem przypominającym fasonem popularną ramoneskę, wówczas falujące boki będą dodatkowo wyszczuplać
i dodawać lekkości.
W obu kompozycjach proponuję unikanić koloru czarnego, który przez lata był uważany za wyszczuplający. I istotnie takim jest, ale tylko w przypadku pań z wyraźnie zaznaczona talią, ponieważ wysmukla on jedynie fale
i wcięcia. W przeciwnym razie czarny sprawia, że sylwetka jest ciężka i masywna.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....