czwartek, 28 maja 2015

Makijaż dla puszystych


Za pomocą odpowiednio zrobionego makijażu możemy modelować kształt i rysy twarzy. Przedstawiam kilka prostych trików za pomocą których zmienicie się nie do poznania.

Większość ikselek ma cerę tłustą dlatego pierwszym krokiem jest nałożenie matującego fluidu, lub pudru w kremie.
makijaż dla puszystych 
Po wchłonięciu kosmetyku przystępujemy do kolejnej czynności jaką jest nałożenie niewielkiej warstwy pudru sypkiego ( najlepiej za pomocą dużego pędzla).
Jeśli Wasza cera jest idealnie gładka możecie wybrać puder transparentny, jeśli natomiast chcecie zamaskować wypryski wybierzcie kolor o ton jaśniejszy od kolorytu twarzy. Najpopularniejszą metodą dobieranie pudru jest nałożenie go na wewnętrzną część dłoni tuż nad kciukiem , jeśli jest niewidoczny to kolor jest odpowiedni.


Puder brązujący

Największym sprzymierzeńcem każdej kobiety o krągłych kształtach jest puder brązujący, który wyszczupla twarz. Aby wizualnie odchudzić twarz należy nałożyć puder brązujący ( najlepiej pędzlem, by nie uzyskać efektu maski) nad brwiami w dwóch skośnych liniach. Po obu stronach nosa, jeśli chcemy by wydawał się węższy, i na policzkach również na ukos tuż pod kościami policzkowymi, najlepszy efekt osiągniecie zaczynając od dolej części twarzy. Puder brązujący można również położyć na linii żuchwy, omijając okolice brody, ponieważ tutaj poprowadźcie koleją linię w stronę dekoltu.

Oczy 

makijaż dla puszystych
Aby wizualnie powiększyć oczy musimy namalować kreskę od środkowego kącika rysując ją w górę od połowy powieki. Następnie użyjmy perłowego cienia najlepiej w barwach ziemi na całej powierzchni, o ton jaśniejszy zaaplikujmy na najbardziej wypuklej części i i dwa tony ciemniejszy od koloru głównego do namalowania cienkiej kreski na zgięciu powieki. Rzęsy należy dobrze pokryć tuszem, ponieważ wydłużone i pogrubione dodatkowo powiększą oko.

Kosmetyki

Matujący puder w kremie zapobiegający połyskowi cery, puder w kamieni, którego głównym zadaniem jest niedopuszczenie do przetłuszczenia twarzy przez wiele godzin.
 Czarny liner, lub kredka do oczu wszystko zależy od waszych umiejętności.  Kredka jest zdecydowanie łatwiejsza w użyciu, jednak w porównaniu do kresek wykonanych tuszem znacznie krócej trzyma się na powiece.
Jeśli postanowicie spróbować swoich sił z linerem najlepiej nałożyć  na zaaplikowany cień. Uwaga mazaki do malowania kresek mogą się zapchać cieniem, dlatego polecam te z cieniutkim pędzelkiem.
Oczywiście namalowanie kreski linerem w kształcie flamastra jest zdecydowanie prostsze, dlatego możecie zrobić ją bezpośrednio na powiece,a następnie tuż nad kreską cień do powiek.

  Kolory


Jeśli wykonujecie makijaż na co dzień np. do pracy polecam użycie naturalnych barw, jeśli nie nałożycie zbyt grubej warstwy takich cieni będą prawie nie zauważalnie, a jednocześnie Was upiększą. Na specjalne okazje możecie zaszaleć z kolorystyką i dobrać ją do koloru sukienki, bądź paznokci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....