wtorek, 6 października 2015

Efekt yoyo - co to jest i dlaczego tak często się z nim zmagamy ?


Efekt Yoyo

Efekt Yoyo to zmora każdej kobiety, która choć raz próbowała zrzucić zbędne kilogramy. Jedni twierdzą, że jest to dziedziczne, inni że taki jest ich  organizm. A jak jest naprawdę? Czy zanim przystąpiłyście do kolejnej z rzędu diety odchudzającej,  zastanowiłyście się jak to  zrobić mądrze? Większość osób, które chcą schudnąć wychodzi z założenia, że przemęczy się na ścisłej diecie przez kilka miesięcy i potem będzie z dumą prezentować swoją nową figurę. Jednak podobnie jak przybieranie na wadze tak i odchudzanie jest procesem, który nigdy nie jest błyskawiczny i nie może być wymuszony. Prezentowana odzież jest dostępna w sklepie internetowym http://moda-puszysta.pl/


odzież dla puszystych


Efekt Yoyo to nic innego jak reakcja obronna Waszego organizmu, którym steruje bądź co bądź mózg. Jeśli więc przez lata lub miesiące jadłyście dosłownie wszystko w tym także minerały i witaminy i nagle odcinacie organizmowi źródło wartościowych składników odżywczych, a także cukry i tłuszcze, ten zaczyna zbierać zapasy. Im bardziej radykalna dieta tym, większe prawdopodobieństwo podwójnego przybrania na wadze tuż po jej zakończeniu. Jako, że Wasz organizm nie dostaje tego co wcześniej, w pewnym momencie przestaje przetwarzać kalorie na tkankę mięśniową i energie, wszystko co zjecie podczas radykalnej diety zostaje zamienione w tkankę tłuszczową, natomiast dzięki temu, że organizm ludzki działa jak dobrze zsynchronizowana maszyna część nowych komórek tłuszczowych przetworzy się w energie ale tylko w ilości niezbędnej do życia, dzięki tej reakcji samoobrony chudniecie. Jednak moje drogie Wasze ciało Wam tego nie zapomni i jak tylko ukończycie dietę, zacznie w szybkim tempie przetwarzać każdy Wasz kęs na tkankę tłuszczową, która będzie potrzebna do przetrwania kolej głodówki.

Ponadto przy każdej kolejnej diecie efekt Yoyo będzie występował szybciej i większym stopniu, w ten sposób z 10  kg nadwagi możecie zyskać na przełomie 2-3 lat do 50 dodatkowych kilogramów.
plus size
puszysta pani
A czy wiecie, jakie spustoszenie sieje w Waszym organizmie surowa dieta, czy głodówka, szybkie i duże przybranie na wadze po jej zakończeniu to tylko jeden z wielu skutków ubocznych. Każdy żywy organizm odżywiający się prawidłowo sprawiedliwie dzieli budulcem wszystkie komórki w organizmie. Tak by każda otrzymała dokładnie tyle ile jej potrzeba dla zachowania prawidłowego funkcjonowania. Jeśli jednak organizm uzna, że musi walczyć o przetrwanie odetnie od pożywienia, te części ciała, które nie odpowiadają za utrzymanie go przy życiu. W pierwszej kolejności będą to włosy, paznokcie i skóra, których wygląd znacznie się pogorszy. Ponadto nie zapominajmy, że sprężysta skóra  i odpowiednia produkcja kolagenu w okresie utraty wagi jest nam bardzo potrzebna.
puszysta odzież
stylizacja dla puszystych pań
Po pierwsze dlatego, że rozciągnięta skóra powinna wrócić do dawnych rozmiarów, a więc być wyjątkowo sprężysta, po drugie dlatego, że gwałtowne przybieranie na wadze i chudnięcie jet przyczyną rozstępów, którym znacznie łatwiej zapobiegać mając zdrową skórę. Niestety to nie koniec złych wieści po ukończonej radykalnej diecie Wasz organizm wcale nie wróci do prawidłowego funkcjonowania, odcięte od wartości odżywczych paznokcie czy włosy wcale nie zaczną być odżywiane, aby proces proporcjonalnego dostarczania do organizmu niezbędnego budulca powrócił do normy najpierw musimy przez przez bardzo długi czas stosować pełnowartościową zbilansowaną dietę. Po jakimś czasie ale uwaga raczej liczonym w latach niż miesiącach rozregulowany organizm powinien wrócić do równowagi  i zacząć mądrze rozdzielać wartości odżywcze na wszystkie jego komórki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak w rozmiarze plus size wyglądać seksownie na siłowni i podczas joggingu?

Sport to nieodłączny element życia wielu z nas. Każda kobieta pragnie cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na długie lata życie....